+420 604 600 644 kbv@kbv-truhlarstvi.cz Poptávka

Eurookna, špaletová okna

Dřevěná okna – tradiční materiál do tradičních budov i do moderních novostaveb. Je to volba pro milovníky přírodních materiálů a klasických tvarů. Kdo se rozhodne pro dřevěná okna, nepochybně umí ocenit jejich přírodní vzhled a přirozenou krásu. Vzhled a krásu danou dřevem – obnovitelným a prověřeným materiálem, ze kterého se okna vyráběla již před stovkami let.

Dřevěná okna a dveře se používají nejen na průmyslových, komerčních a bytových výstavbách, ale i při rekonstrukcích památkově chráněných objektů.

Moderní dřevěná eurookna a špaletová okna se vyznačují kvalitou, která splňuje vysoké požadavky na tepelnou a zvukovou izolaciživotnostbezpečnost design oken. 

Provádíme montáž a servis eurooken a špaletových oken po celé ČR.

Eurookna

Základním materiálem je stabilní vícevrstvý lepený hranol výhradně bez podélného napojení na povrchu, vysušený na požadovanou vlhkost výroby oken. Nejčastěji používané dřeviny jsou SMRK a BOROVICE, další dřeviny které používáme na výrobu eurooken jsou DUB a BUK.

Dřevěné okenní profily nabízí moderní design se zaoblenými venkovními i vnitřními hranami .

Ve standardu je použito celoobvodové středové těsnění mezi rámem a křídlem okna a přídavné protihlukové těsnění na křídle.

K zasklení používáme izolační dvojskla Ug = 1,1 W/m2K-1 nebo izolační trojskla Ug = 0,6 nebo 0,7 W/m2K-1. Použitá izolační skla mají meziprostor naplněn plynem Argonempokovení vnitřního skla okna a nerezový distanční rámeček.

Dřevěná okna a balkonové dveře jsou osazeny velmi kvalitním a vysoce spolehlivým celoobvodovým kováním ROTO . Standardně jsou každá naše dřevěná okna a balkonové dveře vybaveny pojistkou proti chybné obsluze se zvedačem křídla.

Přestože dřevěná eurookna nepatří mezi nejprodávanější typy oken, jejich majitelé u nich oceňují subjektivně lepší pocit z pobytu v místnosti oproti plastovým oknům. Použitím přírodního materiálu splňují vysoké nároky na ekologii a vzhled. Nespornou výhodou je také výrazně nižší tepelná roztažnost dřevěných oken oproti plastovým.

Špaletová okna

Špaletová okna a kastlová okna zdobí historické budovy již více než sto let. Jejich krása způsobila, že se špaletová okna stala neodmyslitelnou součástí renesančních budov a dnes tvoří spolu s těmito budovami zlatý fond české architektury.

Špaletová okna vyrábíme na zákázku v několika standardních provedeních, dle Vašich požadavků, případně u objektů památkové péče jako věrnou repliku původních historických špaletových oken. Takřka neomezené možnosti profilů špaletových oken, ozdobných poutců a klapaček, řezby ozdobných patic a hlavic, ale i starodávné tvary okenních kování, jako jsou kličky, panty, distančníky umožňují uspokojit nároky architektů a úřadů památkové péče dbajících úzkostlivě na čistotu linií historických objektů.

Fotogalerie oken